+48 503-036-725 pilecki@brewo.com

Porady

Strona główna    /    Porady
Łączenie (wiązanie)
02 / 02 / 2018

Łączenie (wiązanie)

Wiązanie części pokrytych spoiwem z różnymi elastomerami następuje w czasie wulkanizacji w prasie. Świeżo wyprodukowana mieszanka kauczukowa daje najpewniejsze i najlepsze rezultaty wiązania. Z tego powodu długo składowane mieszanki zostają dzisiaj przed wiązaniem homogenizowane poprzez nawalcowanie. Przez długie magazynowanie powstaje powierzchnia utleniona lub przez "wywędrowanie" zmiękczaczy względnie olejów technicznych nieprzyjazna wiązaniu.

Odświeżenie powierzchni zewnętrznej kauczuku za pomocą rozpuszczalników jest możliwe, jednakże nie powinny pozostać na powierzchni zewnętrznej resztki rozpuszczalnika, aby przy wulkanizacji uniknąć tworzenia się pęcherzy gazowych. Ogólnie nie ma żadnych dodatków mieszanek, które ze względu na swoje chemiczne zestawienie przeszkadzałyby wiązaniu. Należy unikać wysokiego dozowania zmiękczaczy i antyutleniaczy, jak np. THIOETER, THIOESTER itd.

Dla pewnego wiązania poleca się również proces wulkanizacyjny z wystarczającym czasem inkubacji. Środki adhezyjne mogą zostać użyte we wszystkich możliwych rodzajach wulkanizacji, jak CM, TM, IM, a także wulkanizacja wolną parą. Temperatura wulkanizacji może wynosić w zależności od środka adhezyjnego pomiędzy 90 i 190°C. Przy procesie TM i IM należy zwrócić uwagę na to, aby mieszanka kauczukowa nie wulkanizowała przedwcześnie, zanim forma zostanie napełniona całkowicie mieszanką.

 « Wróć
Brewo

ul. Kobylnicka 30 A
31-538 Tarnowo Podgórne
Sady


Tel.

+48 503-036-725
Tel.

+48 61 867-90-33
Zobacz jak do nas dojechać
Zamówienie on-line

Aby zakupić odpowiednią powłokę lub klej należy wypełnić formularz zamówienia zamieszczony w dziale kontakt.


Złóż zamówienie
Nasze certyfikaty

Certyfikat Oobowość roku 2016

zobacz certyfikat

Certyfikat Rzetelności

zobacz certyfikat

Certyfikat Europejski Laur Wiarygodności

zobacz certyfikat

Certyfikat CIRF EFFP 2017

zobacz certyfikat